Švec žaluje Pellegriniho pre svoju prezidentskú kandidatúru

SlovenskoPrezidentské voľby 2024

Kancelária parlamentu ju odmietla.

Predseda Slovenského hnutia obrody Róbert Švec včera (12.2.) podal na Najvyšší správny súd (NSS) žalobu na vydanie rozhodnutia o prijatie svojho návrhu na kandidáta za prezidenta. Švec žaluje predsedu Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Petra Pellegriniho:

„Som presvedčený o tom, že Pellegrini porušil príslušný zákon a aj Ústavu Slovenskej republiky vzhľadom na to, že rozhodnutie o odmietnutí mojej prezidentskej kandidatúry podpísal podpredseda NR SR Peter Žiga. Právomoc predsedu NR SR podpisovať príslušné rozhodnutie nemôže byť prenesená na podpredsedu parlamentu,“ povedal Švec, ktorý zdôraznil, že splnil zákonom stanovenú podmienku a odovzdal viac ako 15-tisíc podpisov občanov.

Foto
Švec žaluje Pellegriniho pre svoju prezidentskú kandidatúru / TASR

Kancelária NR SR reagovala, že Švec nesplnil potrebné podmienky. Z tohto dôvodu neprijala jeho prezidentskú kandidatúru. Komisia po preskúmaní zistila, že návrh nesplnil zákonom stanovené náležitosti. Švec ho doručil 30. januára vo forme petície, ktorá podľa zákonných ustanovení musí obsahovať podpisy od minimálne 15-tisíc voličov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre