Svet si pripomenul 22. výročie teroristických útokov z 11. septembra

SvetSpravodajstvo

O život vtedy prišlo takmer 3000 ľudí.

Od teroristických útokov na Spojené štáty včera (11.9.) uplynulo 22 rokov. Americký prezident Joe Biden v tejto súvislosti pripomenul, že o život vtedy prišlo 2977 ľudí:

„Pripomíname si 2977 drahocenných životov, ktoré nám boli ukradnuté 11. septembra 2001 a uvedomujeme si všetko, čo sme v to septembrové ráno stratili v plameňoch,“ uviedol Biden s tým, že dejiny Ameriky sa síce zmenili, ale charakter národa sa nezmení a nesmie sa zmeniť.

Niektoré komunity si pripomenuli výročie zvonením zvonov, chvíľami ticha či zhromaždeniami so sviečkami. Ľudia prišli aj k pamätníkom, hasičským staniciam, radniciam, kampusom univerzít a na ďalšie miesta, čo potvrdil aj Eddie Ferguson, šéf hasičov-záchranárov v Goochland County v štáte Virginia:

„V ten deň sme boli jedna krajina, jeden národ, jeden ľud, tak, ako by to malo byť. Všetci sa zomkli a robili sme, čo sme mohli, kde sme boli, v úsilí pomôcť.“

Foto
Dve z lietadiel vrazili do WTC / TASR

Islamisti z teroristickej siete al-Káida 11. septembra 2001 zaútočili v štyroch unesených dopravných lietadlách na ciele v Spojených štátoch. Dve z lietadiel vrazili do Svetového obchodného centra (World Trade Center – WTC) v New Yorku, tretie do budovy Pentagónu pri Washingtone a štvrté sa zrútilo v štáte Pensylvánia. Jeho pasažieri letu 93 americkej spoločnosti United Airlinesna zabránili teroristom nasmerovať lietadlo do ďalšieho cieľa.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre