Systém nových zastávok v Prešove zlepší plynulosť dopravy

PrešovSpravodajstvo

S prácami sa začne v najbližších dňoch.

Mesto Prešov zrekonštruuje štyri zastávky mestskej hromadnej dopravy na Sídlisku III, pričom zastávky Volgogradská a Námestie Kráľovnej pokoja budú opravené v oboch smeroch.

„Trolejbusy a autobusy už nebudú stáť na ceste, ale cestujúcich vyzdvihnú po zájdení do zastávkových ník. V pozitívnom smere sa to dotkne aj vodičov, ktorí už nebudú musieť čakať za odchodom vozidiel MHD zo zastávok Volgogradská a Námestie Kráľovnej pokoja, ale plynulo prejdú okolo nich,“ uviedlo mesto.

Rekonštrukciou vznikne samostatný zastávkový pruh, čím sa zvýši bezpečnosť cestujúcich. Pohyb na zastávkach bude jednoduchší a cestovanie MHD komfortnejšie. Na každej zastávke dôjde aj k prekládke trakčných stožiarov.

Foto
Systém nových zastávok v Prešove zlepší plynulosť dopravy a zvýši bezpečnosť / Mesto Prešov

Projekt bol vyčíslený na viac ako 343-tisíc eur a bude financovaný z eurofondov. Nenávratný finančný príspevok predstavuje 95 percent, zvyšok dofinancuje mesto z vlastných zdrojov. S prácami by sa malo začať v najbližších dňoch a trvať by mali štyri mesiace.

„Toto opatrenie je veľmi dôležité pre bezpečnosť chodcov, cestujúcich MHD či cyklistov a rovnako aj z hľadiska zvýšenia plynulosti premávky v tejto lokalite, keďže ide o posledné zastávky, kde stáli autobusy a trolejbusy na ceste a blokovali a spomaľovali dopravu,“ vysvetlil primátor Prešova František Oľha.

Z dôvodu rekonštrukcie bude od pondelka (4. 9.) zastávka Námestie Kráľovnej pokoja dočasne presunutá. Pre cestujúcich budú k dispozícii náhradné nástupiská - v smere od centra mesta bude nástupisko posunuté o približne 120 metrov v smere jazdy a v smere na konečnú Sídlisko III bude posunuté o približne 60 metrov proti smeru jazdy.

 

Zdroj: TASR

Komentáre