Systém predaja vstupeniek v Bábkovom divadle v Košiciach je zastaraný

KošiceKultúra

Deťom sa bežne stáva, že sa na predstavenie nedostanú.

Foto
Neuveriteľný cirkus, ktorú uviedlo Bábkové divadlo v Košiciach vo februári 2019 / TASR

Na redakciu Košice Online sa obrátil čitateľ, ktorému sa niekoľkokrát opakovane stalo, že sa spolu s deťmi nedostal na predstavenie Bábkoveho divadla v Košiciach, a to z dôvodu vypredania a bez možnosti zakúpenia vstupenky online vopred. V danej problematike sme preto oslovili Bábkové divadlo:

„Bábkové divadlo v Košiciach má v súčasnosti ešte dosť zastaraný systém predaja vstupeniek. Dá sa to telefonicky, emailom alebo priamo v pokladni. Systém je veľmi  neflexibilný, pokladňa je v piatok zatvorená, predstavenie je v nedeľu, pokladňa je potom otvorená len hodinu pred predstavením,“ vysvetľuje riaditeľ divadla Pavol Hrehorčák.

Divadlo o probléme vie, aj preto by sa systém predaja vstupeniek mal zmodernizovať.

„Naozaj často sa stáva, že divák prichádza na predstavenie a už je vypredané. Tomuto by sme sa chceli vyhnúť a preto v blízkej budúcnosti chceme uviesť online systém predaja  vstupeniek. To znamená, že naozaj si bude môcť návštevník cez našu webovú stránku kliknúť na rezervačný systém, pozrieť si priamo obsadenosť predstavenia, rezervovať vstupenku, resp. aj priamo kúpiť,“ vysvetlil Hrehorčák.

Kedy presne systém spustia, zatiaľ známe nie je. Podľa Hrehorčáka sa však tak stane do konca tohto roka.

„Tie predstavenia vždy prinášame v už overenom počte, každý rok tri premiéry, záujem stále je. Predaj vstupeniek je v našom divadle, chválabohu, stále dobrý, ale prichádzajú k nám aj návštevníci z iných miest a okolia, netušia, či vstupenky ešte sú k dispozícii. Práve cez ten online systém si to budú môcť overiť vopred," uzavrel Hrehorčák.

 

Autorka: IVANA GÁLL BAJEROVÁ

Komentáre