Szabó a Marček sú obvinení z vraždy podnikateľa

SlovenskoSpravodajstvo

Policajti našli zbraň na jednom z miest v Kolárove, ktoré im ukázal Marček.

Vyšetrovateľ Národnej protizločineckej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) vzniesol obvinenie voči Tomášovi Szabóovi a Miroslavovi Marčekovi za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy podnikateľa. Zároveň obdive osoby sú obvinené aj v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka.

Foto
Policajti našli zbraň, z ktorej mali na podnikateľa strieľať, na jednom z miest v Kolárove, ktoré im ukázal Marček / facebook.com/policiaslovakia

Ako informovala Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti, obvinení muži mali po predchádzajúcej vzájomnej dohode v decembri 2016 strelnou zbraňou zavraždiť poškodeného podnikateľa P. M. Násilne vnikli do jeho rodinného domu v Kolárove s cieľom získať majetkový prospech.

Policajti našli zbraň, z ktorej mali na podnikateľa strieľať, na jednom z miest v Kolárove, ktoré im ukázal Marček. V Malom Dunaji našli 16. apríla zbraň nemeckej výroby, na ďalšom mieste vo Váhu našli hlaveň. Či je to časť zbrane, ktorou zavraždili aj Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú, ukáže až expertíza.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre