Szabó tvrdí, že Kuciaka chceli len zbiť

SlovenskoSpravodajstvo

Jeho verzia je v priamom rozpore s výpoveďou Marčeka.

Obžalovaný z vraždy investigatívneho Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Tomáš Szabó odmieta vinu zo spáchania tohto skutku. Kuciaka podľa jeho výpovede chceli iba zbiť na objednávku Zoltána Andruskóa, pričom ho našli v jeho dome mŕtveho. Dôvodom, prečo bol opakovane vo Veľkej Mači, je podľa neho kúpa babety od nejakého Róma. „Andruskó ma oslovil k tomu, či by som nevedel o niekom, kto by zbil alebo prefackal nejakú osobu,“ uviedol Szabó s tým, že to mali najprv odmietnuť, ale Andruskó naliehal a ponúkol im odmenu 1500 eur, čo napokon mali s bratrancom Miroslavom Marčekom akceptovať.

Foto
Tomáš Szabó / TASR

Szabó v deň vraždy údajne vysadil Marčeka pred dvorom Kuciaka. Tam mal nahliadnuť dovnútra domu, kde mali podľa neho ležať dve mŕtve osoby. „Ja som mu povedal, že by sme to mali nahlásiť na políciu,“ povedal Szabó s tým, že Marček to mal odmietnuť. To, že našli v dome dve mŕtve telá, vraj povedali Andruskóovi, ktorý sa mal usmiať a poznamenať, že to urobili Srbi.

Vraždu podnikateľa Petra Molnára odmietol bez bližších špecifikácií, ale priznal sa k nedovolenému ozbrojovaniu. Podľa obžaloby prechovával doma náboje, tak ako Marian Kočner. Náboje mal od roku 2015, odvtedy, čo skončil na polícii. Podľa vlastných slov ich zabudol odovzdať. Verzia Szabóa je v priamom rozpore s výpoveďou Marčeka, ktorý sa ku skutku priznal.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre