Takmer 1400 dobrovoľníkov skrášľuje metropolu Šariša

PrešovZaujímavosti

Samospráva pravidelne organizuje túto akciu od roku 2017.

V Prešove sa v pondelok (23.5.) začal festival priateľstva a dobrovoľníckej činnosti s názvom Milujem svoje mesto, ktorý potrvá do soboty (28.5.) Do tejto akcie sa zapojilo 1378 ľudí, 25 koordinátorov a 25 inštitúcií, ktorí skrášľujú metropolu Šariša na 33 stanovištiach.

„Každoročne sa nám zapája viac ako 1000 dobrovoľníkov, ktorých koordinuje niekoľko desiatok koordinátorov. Vždy sa podarí mesto vyčistiť, aj lokality, ktoré sa bežne pravidelne neudržiavajú, takže im patrí veľká vďaka. Ťažko dnes vyčísliť, o akú sumu prác ide, ale po skončení akcie sa, samozrejme, vyhodnotí aj množstvo práce zodpovedajúce možno úspore, ktorú mesto nemuselo vynaložiť na upratovanie práve tým, že pomohli prevažne mladí ľudia,“ zhodnotila primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Foto
Študenti prešovskej Hotelovej akadémie zbierali odpadky v okolí Mukačevskej ulice / TASR

Festival Milujem svoje mesto má prispieť k budovaniu vzťahu k tomu, čo majú ľudia okolo seba, ale aj k prírode a k práci. Samospráva ho organizuje pravidelne od roku 2017. Spoluorganizátor podujatia z platformy Kresťania v Prešove Gabriel Paľa pripomenul, že výnimkou bol pandemický rok 2020:

„V každej mestskej časti je nejaká práca. Keď sme začínali tento projekt, tak sme na zastupiteľstve predstavili tento projekt a poprosili sme aj poslancov o pomoc a nahlásenie nejakých inkriminovaných miest, ktoré je potrebné upratať. Spolupráca sa rozvinula, niektorí poslanci sa zapojili, nadiktovali nám miesta, kde títo študenti aj dnes brigádujú.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre