Taliansko chce v lete privítať aj zahraničných turistov

EurópaKoronavírus

Pripravuje aj novú formu podpory.

Pandémia negatívne vplýva aj na cestovný ruch. Talianska vláda však plánuje zmierniť protipandemické opatrenia aj pre zahraničných turistov, ktorí sa nebudú musieť preukazovať potvrdením o zaočkovaní proti koronavírusu, prekonaní ochorenia COVID-19 či negatívnym výsledkom testu. Zároveň by sa malo zrušiť nariadenie týkajúce sa prenocovania v hoteloch len zaočkovaným turistom a tým, ktorí prekonali koronavírus.

Foto
Talianska vláda plánuje zmierniť opatrenia aj pre zahraničných turistov / TASR

Tamojší minister cestovného ruchu Massimo Garavaglia vyhlásil, že príkladom pre nich je Francúzsko, ktoré od apríla uvoľní opatrenia:

„Pandémia je v konečnej fáze, situácia je znova pod kontrolou. Krivka (počtu) nakazených rýchlo klesá a čoskoro budeme môcť zrušiť obmedzenia, ktoré bránia opätovnému naštartovaniu cestovného ruchu.“

Talianska vláda pripravuje pre cestovný ruch novú formu podpory vrátane pomoci pre hotely či polročných daňových úľav pre cestovné kancelárie a organizátorov zájazdov. Od piatka 11. februára nebude povinné nosiť rúška v exteriéri či pri športovaní, ale iba napríklad v preplnených priestranstvách či v interiéri.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre