Taliansky prejav ľudskosti, balkónové árie a tím lekárov z Číny

EurópaKoronavírus

Ľudia hrajú na hrncoch, husliach, spievajú a tancujú. No všetci na vlastných balkónoch a terasách. Cieľom hromadnej talianskej akcie bolo spojiť ľudí a zvládnuť núdzový stav spôsobený novým koronavírusom.

Foto
Ľudia na svojich balkónoch hrajú a spievajú počas hromadnej akcie, ktorú spustili v Taliansku s cieľom spojiť ľudí a zvládnuť núdzový stav kvôli novému koronavírusu / TASR

V neľahkých časoch, keď sa mnohé talianské nemocnice musia každý deň rozhodovať, ktorých pacientov sa pokúsia vyliečiť a ktorých nechajú zomrieť, pretože majú nedostatok prístrojov, postelí a personálu, sa ukázala sila ľudskej solidarity.

Nemocnici San Raffaele na milánskom predmestí Segrate sa podarilo vyzbierať od ľudí prostredníctvom crowdfundingovej kampane dostatok prostriedkov na to, aby si mohla promptne zadovážiť nové postele na svoje oddelenie intenzívnej starostlivosti.Do zbierky prispelo 191-tisíc ľudí, vyzbieralo sa celkovo 3,8 milióna eur.

Nemocnica sa dnes špeciálne poďakovala talianskemu rapperovi Fedezovi a jeho manželke Chiare Ferragni, ktorí boli veľmi aktívni pri zháňaní darcov.

Na videu nižšie uvidíte, ako si Taliani skrášľujú karanténu. 

Čínski lekári prišli na pomoc

Ako tak dobrou správou je aj to, že do Ríma dnes pricestoval tím deviatich lekárov a odborných pracovníkov čínskeho Červeného kríža, aby tam miestnym lekárom sprostredkoval svoje poznatky a skúsenosti so šírením nového koronavírusu.

Čínskych lekárov a expertov, ktorí „boli v prvej línii" v rámci úsilia o potlačenie epidémie vírusu v Číne, predstavil dnes Francesco Vaia z talianskeho Národného ústavu infekčných chorôb Lazzara Spallanzaniho v Ríme - nemocnice špecializujúcej sa na infekčné ochorenia. Práve lekárom tejto inštitúcie tam prišli Číňania svoje poznatky odovzdať.

 

Jeden z príslušníkov delegácie čínskeho Červeného kríža, ktorá okrem iného pozoruje, ako zmienená nemocnica pristupuje k jednotlivým prípadom infikovaných, ocenil úsilie Talianska, ktoré už celé týždne sužuje najvyšší počet nakazených v Európe. Taliansko podľa jeho slov odvádza dobrú prácu.

Čínsky tím navštívil tiež jedných z vôbec prvých pacientov, ktorých v Taliansku s koronavírusom hospitalizovali: čínsky pár šesťdesiatnikov, ktorí boli v Ríme na dovolenke, keď sa u nich pred niekoľkými týždňami potvrdila nákaza a ktorí sú už dnes považovaní za vyliečených.

Zdroj: TASR/SITA

Komentáre