Tatar si pripísal asistenciu pri víťazstve Montrealu, Halák päťkrát inkasoval

SvetŠport

Z plného bodového zisku sa tešili Erik Černák aj Richard Pánik.

Slovenskému brankárovi Jaroslavovi Halákovi nevyšiel návrat do zostavy Bostonu Bruins, keďže jeho tím prehral v utorňajšom dueli zámorskej NHL na ľade Floridy Panthers vysoko 0:5. Bratislavský rodák čelil počas šesťdesiatich minút až 44 streleckým pokusom súperom a päťkrát inkasoval. Dvakrát ho prekonal Mike Hoffman, raz presne namierili Michael Matheson, Jonathan Huberdeau a Jevgenij Dadonov. Brankár Floridy Roberto Luongo si pripísal 77. shutout kariéry a posunul sa na deviatu priečku historických tabuliek NHL.

Tomáš Tatar / SITA

Úspešnejší bol ďalší slovenský zástupca - útočník Tomáš Tatar, ktorého Montreal doma triumfoval v kanadskom derby s Ottawou Senators 5:2. Hviezdou duelu bol mladý útočník Max Domi s dvoma gólmi a jednou asistenciou. Tatar prihrával na posledný piaty gól Brendana Gallaghera. Na ľade strávil dovedna 14:10 min a do štatistík si zapísal štyri strely na bránku, jeden "hit"a jednu zablokovanú strelu. V drese hostí sa predstavil obranca Christián Jaroš, odohral 17:22 min bez bodového zisku, ale s dvoma strelami na bránku a dvoma zablokovanými pokusmi.

Obranca Erik Černák patril opäť k najvyťaženejším hráčom Tampy Bay pri víťazstve 6:5 po samostatných nájazdoch na klzisku Detroitu Red Wings. Košický rodák odohral 21:55 min a raz ohrozil bránku "červených krídel". Dôležitou postavou "bleskov" bol útočník Mathieu Joseph, ktorý dosiahol hetrik rovnako ako domáci Frans Nielsen. Okrem tejto dvojice zažil trojgólový večer aj Švéd Patric Hörnqvist z Pittsburghu Penguins, ktorý v tretej tretine režíroval víťazstvo svojho tímu nad Coloradom pomerom 6:3. Čistý hetrik si pripísal v priebehu 2:47 min.

NHL výsledky

Columbus - Calgary 6:9, Florida - Boston 5:0, NY Islanders - Winnipeg 1:3, Pittsburgh - Colorado 6:3, Buffalo - Toronto 3:4 pp, Detroit - Tampa Bay 5:6 pp a sn, Montreal - Ottawa 5:2 /Tatar za domácich 1+0/, Vancouver - Minnesota 2:3, Vegas - Washington 5:3, Los Angeles - Arizona 0:2 v tretej tretine

Zdroj: TASR / SITA