Tatarov gól v presilovke Detroitu nestačil

SvetŠport

Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil v noci na štvrtok svoj deviaty gól v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL. V 30. minúte ním počas presilovky otvoril skóre duelu Detroit - Boston, jeho Red Wings však napokon podľahli 2:3 po predĺžení.

"Červené krídla" hrali v tejto sezóne šesť duelov, ktoré sa v riadnom hracom čase skončili nerozhodne, v nadstavenom čase všetky prehrali. „Kľúčom v predĺženiach je, aby ste nemysleli iba na ofenzívu, ale aj na obranu. A to sme my neurobili. Mať bilanciu 0:6 je hrozné," povedal pre oficiálny ligový web tréner Detroitu Jeff Blashill.

Brankár Jaroslav Halák absolvoval takmer polovicu duelu medzi jeho tímom New York Islanders a Dallasom, z bránky ho "vyhnal" v čase 29:21 min Jamie Benn. Po štvrtom inkasovanom góle Halák prepustil miesto Thomasovi Greissovi. Slovenský brankár inkasoval nešťastný gól od Alexandra Radulova, ktorým zvýšil na 2:0 po strele z pravej strany. Puk sa do siete dostal nešťastne, keď prešiel Halákovi pomedzi nohy. „Puk mu trafil obe korčule a potom sa dostal do siete. Sú góly, ktoré idú mimo neho, ale je to frustrujúce," vyhlásil tréner New Yorku Doug Weight. Naopak, brankár "hviezd" Kari Lehtonen kryl 32 striel "ostrovanov" a pripísal si 300. víťazstvo v kariére. „Je to skvelé dosiahnuť takúto métu. Nemôžem povedať, že som na to nemyslel, počas zápasu mi to behalo po rozume," priznal fínsky gólman.

Brankár New Yorku Islanders Slovák Jaroslav Halák (vpravo) sedí na striedačke po inkasovaní štvrtého gólu / TASR / AP

Významný míľnik dosiahol v zápase Ottawa Senators - New York Rangers hosťujúci obranca Mark Staal. Bol to už jeho 720. zápas v drese "jazdcov", čím sa v historickej tabuľke klubu dostal na 11. miesto pred Andyho Bathgatea.

Vancouver utrpel debakel pred vlastnými fanúšikmi, Nashvillu podľahol 1:7. Na jediný gól "kosatiek" prihrával Henrik Sedin, bola to pre neho už 800. asistencia v profilige.