Tatarovi zápas proti Buffalu nevyšiel, Vancouver deklasoval „kráľov“

SvetŠport

Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali s Buffalom 4:5 po predĺžení. Tomáš Tatar zinkasoval štyri trestné minúty, z oboch presiloviek „šable“ skórovali.

Navyše sa rodák z Dubnice nad Váhom ani bodovo nepresadil. Naopak vydarený zápas odohral kapitán Buffala Jack Eichel, ktorý k dvom gólom pridal dve asistencie. Stopercentnú bilanciu si udržali hráči Philadelphie Flyers. Vo svojom druhom dueli sezóny si poradili s New Jersey Devils 4:0. „Diabli“ sa tak z plného bodového zisku netešili ani na tretí pokus. Tím Los Angeles Kings podľahol Vancouveru 2:8. Domáce „kosatky" strelili v priebehu deviatich minút štyri góly.

Radosť hráčov Buffala / TASR

BUFFALO SABRES - MONTREAL CANADIENS 5:4 pp (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
Góly:
6. Olofsson (Eichel, Dahlin), 25. Eichel (Dahlin, Reinhart), 35. Eichel, 41. Skinner (Johansson), 62. Johansson (Miller, Eichel) – 15. Armia (Thompson), 20. Armia (Suzuki), 42. Kotkaniemi (Armia, Drouin), 53. Chiarot (Lehkonen, Reilly). Brankári: Hutton - Kinkaid, strely na bránku: 39:27, 15.383 divákov

PHILADELPHIA FLYERS - NEW JERSEY DEVILS 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Góly:
30. Provorov (Niskanen, Konecny), 41.  Hayes (Giroux), 41. Couturier (Lindblom, Provorov), 52. Konecny. Brankári: Hart - Schneider. Strely na bránku: 34:25, 19.658 divákov

VANCOUVER CANUCKS - LOS ANGELES KINGS 8:2 (2:0, 2:1, 4:1)
Góly:
6. Hughes (Pearson, Gaudette), 7. Sutter (Virtanen, Miller), 23. Pettersson (Sutter, Miller), 35. Miller, 48. Tanev ( Hughes, Boeser), 50. Edler (J.  Miller), 52. Leivo (Horvat, Pearson), 57. Sutter (Ferland, Benn) – 28. Toffoli (Grundström, Hutton), 47. Walker (Kopitar). Brankári: Markström - Quick, strely na bránku: 25:39, 18.955 divákov