Tatran Prešov angažoval španielského krídelníka Cabezona

PrešovŠport

Cabezon strávil v La Rioje uplynulé tri ročníky po príchode z ďalšieho španielskeho prvoligového tímu Villa de Aranda.

Slovenský hádzanársky klub Tatran Prešov získal od novej sezóny na post pravého krídla výraznú posilu. Úradujúci majster angažoval 26-ročného Javiera Muňoza Cabezona z elitného španielskeho klubu BM Logroňo La Rioja, tradičného účastníka Ligy majstrov a Pohára EHF. Vedenie klubu podpísalo s rodákom z Madridu dvojročnú zmluvu.

Cabezon strávil v La Rioje uplynulé tri ročníky po príchode z ďalšieho španielskeho prvoligového tímu Villa de Aranda. Aktuálne tretí tím tabuľky Asobal ligy z La Rioji je dobre známy aj fanúšikom Tatrana, tradičný klub bol v sezóne 2016/2017 súperom "zeleno-bielych" v skupinovej fáze Ligy majstrov. Cabezon odohral proti Tatranu obe stretnutia a na domácom víťazstve La Rioji 33:27 sa podieľal dvoma gólmi. V prešovskej odvete nezabránil ako najlepší strelec španielskeho tímu ani piatimi presnými zásahmi prehre 27:30.

Foto
Lavička Tatrana Prešov / TASR

Cabezon sa v tejto sezóne predstavil s tímom v skupinovej fáze Pohára EHF, v šiestich zápasoch strelil 25 gólov. Najviac sa blysol v oboch dueloch proti nemeckého tímu Füchse Berlín, ktorému nastrieľal 14 gólov. Rovnaký gólový zápis sa mu podaril aj v nedávnom ligovom vystúpení proti lídrovi tabuľky z Barcelony (28:28). V tejto sezóne už zaznamenal v domácej i medzinárodnej súťaži spolu vyše 100 gólov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre