Tatran proti Metalurgu Skopje o zachovanie postupovej nádeje

PrešovŠport

Prešovčania si nádejnú situáciu skomplikovali výbuchom v Rusku.

Hádzanári Tatrana Prešov nastúpia v sobotu od 19.30 na svoj posledný zápas v základnej C-skupine Ligy majstrov. Ak si chcú udržať šancu na postup, musia macedónsky Metalurg Skopje bezpodmienečne zdolať. Okrem toho potrebujú aj pomoc Sportingu Lisabon v nedeľnom zápase na palubovke dánskeho Bjerringbro-Silkeborgu.

Foto
Hráči Tatrana / TASR

Prešovčania si nádejnú situáciu skomplikovali "výbuchom" v Rusku. V zápase, po ktorom mohli byť jednou nohou v play off, podali najhorší tohtosezónny výkon v Lige majstrov a s Čechovskými medveďmi prehrali o 12 gólov 26:38. Dostali sa tak do situácie, v ktorej nemajú postup vo vlastných rukách. Pre zachovanie si nádejí na pokračovanie v prestížnej súťaži potrebujú v sobotu víťazstvo nad Skopje. „Je to nevyspytateľné mladé mužstvo. Nebude to jednoduchý zápas. My musíme byť koncentrovaní a dobre sa na duel pripraviť. Platiť by na nich mohla tvrdá obrana. Náš postup je už v Božích rukách," uviedol Dominik Krok.

Prešovčania sa na dôležitý zápas naladili víťazstvami v SEHA lige aj domácej extralige, prioritou však ostáva úspech v Lige majstrov. V nej už dávnejšie prekonali svoje maximum v počte dosiahnutých bodov v základnej skupine, radi by si však úspešné ťaženie predĺžili aj v ďalšej fáze.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre