Technici oslavujú sto rokov univerzitného športu

KošiceŠport

Založením Lekárskej fakulty Univerzity Komenského Bratislave sa pred rovnou storočnicou začali písať dejiny univerzitného športu na Slovensku. Tento veľký míľnik si prostredníctvom aktuálneho Týždňa športu pripomínajú aj predstavitelia košickej Technickej univerzity.

Foto
V utorok odštartovala futbalová dvanásťhodinkovka / KOŠICE ONLINE

„Naša univerzita sa rozhodla osláviť toto jubileum takým spôsobom, ktorí umožňuje zašportovať si všetkým našim poslucháčom, ale aj zamestnancom Technickej univerzity. Pripravili sme preto celkovo dvanásť športových podujatí, v rámci ktorých si nájde každý to svoje,“ uviedol vedúci katedry telesnej výchovy TU Vladimír Harčarik.

Akademici pripravili napríklad súťaž v lezení na umelej stene, volejbalový, bedmintonový, stolnotenisový, streetbalový či florbalový turnaj, ale aj plavecké preteky či fit maratón.

Foto

V utorok o desiatej hodine odštartoval na univerzitách v Bratislave, v Žiline a v Košiciach dvanásťhodinový futbalový maratón.

„Myslím si, že je to skvelý nápad. Takto nonstop sme ešte futbal nikdy nehrali a bude to aj test našich fyzických zdatností. Osobne by som rád potiahol také dve hodinky, dvanásť hodín na ihrisku by som iste nezvládol. Pozitívom je aj to, že budeme mať ospravedlnenku a nemusíme ísť do školy,“ pousmial sa študent Miroslav Kulifaj.

Okrem futbalovej dvanásťhodinovky v utorok prebieha aj veľkonočný volejbalový turnaj a o šestnástej hodine odštartuje na atletickej dráhe štadióna na Watsonovej ulici Univerzitný beh o pohár dekanky fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie.

„Prihlásených máme vyše sto bežcov a tento beh bude mať aj charitatívny podtón. Za každého účastníka venujeme euro na bezbariérové centrum Technickej univerzity,“ prezradil V. Harčarik, podľa ktorého sa do všetkých aktivít v rámci Týždňa športu zapojí okolo 500 až 600 účastníkov.

 

Foto

„Prioritami Technickej univerzity sú samozrejme veda a výskum, no tretím pilierom je šport. Naša katedra teda zabezpečuje povinnú výučbu telesnej výchovy a realizujeme množstvo pravidelných i jednorázových podujatí. Celkovo ponúkame v rámci telesnej výchovy až 25 športových možností a podporujeme aj niekoľko športových klubov, ktoré sa realizujú na špičkovej úrovni,“ dodal vedúci katedry športu Technickej univerzity Vladimír Harčarik.

Foto
O otvorenie futbalovej dvanásťhodinovky sa postaral kvestor Marcel Behún / KOŠICE ONLINE
Foto

AUTOR: KOŠICE ONLINE

Komentáre