Telo Navaľného má jeho matka

EurópaSpravodajstvo

Plány na pohreb nie sú zatiaľ jasné.

Ruské úrady odovzdali telo zosnulého opozičného lídra Alexeja Navaľného jeho matke. Príbuzní a podporovatelia o to žiadali niekoľko dní, aby ho mohli dôstojne pochovať. Správu okrem iných potvrdil aj riaditeľ Navaľného nadácie Fond boja proti korupcii Ivan Ždanov

„Alexejovo telo odovzdali jeho matke. Ďakujeme všetkým, ktorí to spolu s nami požadovali,“ uviedla hovorkyňa Navaľného Kira Jarmyšová.

Foto
Navaľnyj zomrel podľa lekárov prirodzenou smrťou  / TASR

Ruská väzenská služba tvrdí, že Navaľnyj zomrel v piatok 16. februára v odľahlej trestaneckej kolónii za polárnym kruhom. Jeho matka Ľudmila Navaľná tam uplynulý víkend odcestovala spolu s advokátom, pričom telo svojho syna videla v stredu (21.2.) večer. Vydali jej úmrtný list, ale nie telo na pochovanie. Zároveň ju oboznámili s lekárskou správou, z ktorej vyplýva, že Navaľnyj zomrel prirodzenou smrťou.

Manželka Navaľného Julija obvinila ruského prezidenta Vladimira Putina, že znevažuje kresťanstvo, keď sa snaží matku Navaľného prinútiť, aby súhlasila s tajným pohrebom. Jarmyšová dodala, že plány na pohreb nie sú jasné:

„Ľudmila Ivanovna je stále v Salecharde. Pohreb sa ešte neuskutočnil. Nevieme, či úrady zabránia tomu, aby sa konal tak, ako si to želá rodina a ako si to Alexej zaslúži.“

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre