Testovanie na koronavírus v UNLP je po novom prístupné iba v Novej nemocnici

KošiceKoronavírus

Môžu to využiť aj samoplatcovia.

V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach sa dneškom končí prevádzka mobilného odberového miesta (MOM) v Starej nemocnici na Rastislavovej ulici. Verejnosť sa aj naďalej bude môcť dať otestovať antigénovým alebo PCR testom na ochorenie COVID-19 v areáli UNLP na Triede SNP.

„Nariadiť testovanie u pacienta môže lekár, pokiaľ sa u pacienta prejavujú klinické príznaky koronavírusu či podľa prípadnej epidemiologickej alebo cestovateľskej anamnézy a tiež podľa závažnosti plánovaného zdravotníckeho výkonu. Pacienta v takom prípade otestujú na danom pracovisku – v ambulancii alebo na oddelení, prípadne v odbernom mieste na Ipeľskej ulici,“ skonštatovala hovorkyňa UNLP Monika Krišková.

Foto
Verejnosť sa môže otestovať v areáli UNLP na Triede SNP (Ilustračná fotografia) / TASR

Okrem toho sa môžu otestovať aj samoplatcovia, a to bez registrácie od pondelka do piatka od 8.00 do 11.00 hod. Antigénové testovanie na Ipeľskej bude dostupné pre pacientov so sprievodným lístkom a pre samoplatcov za 10 eur od pondelka do piatka od 8.00 do 15.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 12.00 hod. PCR testovanie pre pacientov so sprievodným lístkom na virologické vyšetrenie bude k dispozícii od pondelka do soboty od 7.30 do 11.00 hod. a PCR testovanie pacientov objednaných lekárom prostredníctvom Národného centra zdravotníckych informácií od pondelka do soboty v čase od 7.30 do 12.00 hod.

Nemocnica v Šaci ponecháva MOM pred vstupom do zariadenia. V prevádzke je od pondelka do piatka od 7.30 do 9.30 hod., pričom záujemcovia sa môžu objednať online.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre