Testovanie na odberných miestach zriadených mestom čakajú zmeny

KošiceKoronavírus

Nebudú otvorené každý deň.

Antigénové testovanie na mobilných odberných miestach zriadených mestom Košice bude pokračovať aj v máji. Jedno z nich sa nachádza v Spoločensko-relaxačnom centre na ulici Milosrdenstva. Ako pre Rádio Košice potvrdil starosta mestskej časti Košice – Juh Jaroslav Hlinka, po novom sa však nebude testovať každý deň:

„V mesiaci máj mestská časť Košice – Juh v Spoločensko-relaxačnom centre na ulici Milosrdenstva 4 bude uskutočňovať testovanie cez zazmluvnených partnerov a bude to v dňoch piatok, sobota a nedeľa vždy v čase od 9.00 – 17.00 hod. Predpokladám, že to bude bez čakania tak, ako to bolo zvykom aj doteraz na tomto stredisku.“

Foto
Antigénové testovanie v Spoločensko-relaxačnom centre / facebook.com/mckosicejuh

Košičania majú k dispozícii desiatky odberných miest, ktoré sú v správe súkromných firiem. Aj napriek tomu sa samospráva spolu s mestskými časťami rozhodla vyhovieť občanom.

„Nakoniec sa dohodlo na úrovni vedenia mesta a mňa, že budeme v tom pokračovať. Vždy najväčší záujem o testovanie bol práve tieto dni od piatka do nedele. Potrebujeme budovu pripraviť a sprístupniť na činnosť, ktorá tam bola predtým, a to je spoločensko-relaxačná činnosť a seniorské denné centrum,“ doplnil Hlinka.

Testovanie v amfiteátri na Festivalovom námestí bude opäť pokračovať v piatok 30. apríla v čase od 15.00 do 19.00 hod. a v sobotu a v nedeľu od 9.00 do 17.00 hod.

Komentáre