Thajsko privítalo nový rok bez tradičných osláv

SvetKoronavírus

Ulice hlavného mesta Bangkok ostali prázdne.

Jednou z tradícií, ktorá sa spája s príchodom nového roka v Thajsku a sviatkom Songkran, je polievanie sa vodou na uliciach. Teraz to však bolo inak. Tamojšie úrady to zrušili kvôli nárastu počtu nakazených koronavírusom. Obyvatelia Thajska vítajú nový rok vo svojich rodinách či navštevujú príbuzných. Zvyknú prichádzať do chrámov či prejavovať úctu starším a predkom.

Príchod nového roka v Thajsku sa však spája aj s bujarými oslavami v uliciach, pri ktorých sa ľudia navzájom polievajú vodou. Veria, že ich očistí a zmyje z nich všetko zlé zo starého roka. Ministerstvo zdravotníctva vyzvalo obyvateľov, aby sa zdržali takýchto osláv, a tým chránili nielen seba, ale aj členov rodiny a spoločenstva. Ulice hlavného mesta Bangkok tak ostali prázdne.

Foto
Oslavy nového roka v Thajsku / TASR

Reštaurácie, pohostinstvá a miesta, ktoré navštívili ľudia s potvrdeným koronavírusom, musia zostať zatvorené. Cestovanie v rámci krajiny je aj naďalej povolené, a to aj napriek tomu, že úrady sa obávali následkov zvýšenej mobility počas sviatku Songkran. Ministerstvo dopravy skonštatovalo, že počet ľudí, ktorí cestovali verejnou dopravou, bol o približne 30 percent nižší, ako sa predpokladalo.

Thajsko nedávno zaznamenalo rekordné prírastky v počte nakazených, takmer 1000 nových prípadov denne. Za uplynulých 24 hodín tam pribudlo 965 infikovaných. Krajina s približne 70 miliónmi obyvateľov od prepuknutia pandémie eviduje viac ako 34-tisíc pozitívnych a 97 úmrtí.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre