Traja obvinení v súvislosti s výbuchom plynu na Mukačevskej budú stíhaní na slobode

PrešovSpravodajstvo

Rozhodnutie súdu nie je právoplatné.

Okresný súd (OS) v Prešove dnes rozhodol o tom, že traja živnostníci Ján R., Ondrej T. a Marek T., ktorí sú obvinení v súvislosti s výbuchom plynu na Mukačevskej ulici, budú stíhaní na slobode. Rozhodnutie súdu však nie je právoplatné. Prokurátor podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať krajský súd (KS). Senát sa na informovanom výsluchu zaoberal žiadosťou obhajcu obvinených o prepustenie z väzby či návrhmi prokuratúry na rozšírenie dôvodov väzby. „Nakoniec ich prepustili. Vyhoveli nášmu návrhu, takže ja som spokojný. Pokiaľ neboli vypracované znalecké posudky, nemôžeme robiť závery,“ povedal obhajca obvinených Vladimír Bajtoš.

„Naša prokuratúra sa nestotožňuje s názorom súdu, podala sťažnosť voči všetkým výrokom uznesenia. Následne to odôvodníme a uvidíme. Obvinenie v žiadnom prípade nie je predčasné tak, ako aj včera KS konštatoval, že dôvody trestného stíhania sú. Aj OS sa na dnešnom informatívnom výsluchu vyjadril, že dôvody väzby sú zachované, avšak nahradil ich inštitútmi v zmysle trestného poriadku,“ uviedol prokurátor Krajskej prokuratúry v Prešove s tým, že dôvody väzby stále sú, avšak podľa názoru súdu boli oslabené: „Súd prijal písomný sľub obvinených, uložil im ďalšie povinnosti a obmedzenia, ako zákaz vycestovať, povinnosť hlásiť sa na polícii a podobne.“

Foto
Traja obvinení / TASR

Obvinení boli predvedení pred súd už včera (3.3.), ale výsluch bol prerušený do stredy. OS mal rozhodnúť o žiadosti ich obhajcu o prepustenie či o návrhu prokurátora na rozšírenie väzby. Ako vysvetlil Bajtoš, dôvodom prerušenia výsluchu bolo to, že sa čakalo na rozhodnutie KS, ktorý včera rozhodoval o ďalších dvoch obvinených. Senát KS rozhodol, že obvinení Martin M. a Milan H. ostávajú na slobode, pričom čelia obvineniu z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu.

Ján R., Ondrej T. a Marek T. sú v súvislosti s minuloročným výbuchom plynu na Mukačevskej ulici v Prešove obvinení z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia so spôsobením smrti viacerých osôb a škody veľkého rozsahu. Súd ich poslal do väzby 9. decembra minulého roka a KS jeho rozhodnutie potvrdil vlani 30. decembra.

 

Zdroj: TASR


 

Komentáre