Trebišovčanov čaká v knižnici výstava bábok z košického bábkového divadla

VýchodKultúra

Potrvá do 17. mája.

Zemplínska knižnica v Trebišove pripravila v spolupráci s Bábkovým divadlom v Košiciach výstavu s názvom „Pozor! V knižnici je cirkus…“. Ide o prezentáciu divadelných bábok v rôznych veľkostiach, medzi nimi aj drevené marionety, textilné bábky či figuríny v životnej veľkosti. Výstava v priestoroch knižnice potrvá do 17. mája.

„Výstava zachytáva výber inscenácií, ktoré sú v repertoári Bábkového divadla v Košiciach stále aktuálne, s ktorými sa divák môže stretnúť, a sú to také reprezentatívne exponáty, najstaršie sú z roku 2008 a najnovšie máme z inscenácie z roku 2022,“ objasnil kurátor výstavy Lukáš Kopas, podľa ktorého bolo cieľom priniesť do knižnice netradičnú tému.

Foto
de o prezentáciu divadelných bábok v rôznych veľkostiach / TASR

Divadlo sa spolu s knižnicou zameria na vzdelávanie a rozširovanie obrazotvornosti detí a mládeže.

„Výstava je pilotný projekt a v prípade záujmu bude putovať do ďalších inštitúcií,“ doplnil Kopas.

Pre návštevníkov sú pripravené prezentácie bábkových inscenácii ako Filipko a ježibaba, Popoluška, Neuveriteľný cirkus, O psovi, ktorý hľadal odvahu, Chaplin alebo Bolo raz jedno bábkové divadlo. Témou je tak vytrvalosť, odhodlanosť, solidarita, humanizmus, tolerancia či láska.

„Veríme, že výstava zaujme nielen detské publikum, ale aj rodičov či starých rodičov, a to najmä vďaka vizuálnej pestrosti,“ vyjadril sa riaditeľka Zemplínskej knižnice Janka Vargová.

 

Zdroj: TASR

Komentáre