Futbalisti Slávie Technická univerzita Košice remizovali v domácom súboji 23. kola MONACObet ligy s Púchovom 0:0. Bodová deľba sa málila hráčom na oboch stranách, spoločne totiž zotrvali v pásme zostupu.
V takticky vedenom súboji dvoch tímov z pásma zostupu mali k víťazstvu bližšie Akademici. Hneď dve veľké príležitosti na strelenie gólu nevyužil útočník Mojmír Trebuňák, pričom veľkú smolu mal hlavne v závere, keď sa jeho dobre umiestnená strela odrazila od tyčky bránky Samuela Vavrúša.
„Chýbali centimetre, pretože som trafil vnútornú stranu tyčky a naozaj nechýbalo veľa. Snažil som sa obstreliť brankára a v podstate to aj vyšlo. Škoda toho, ale snáď si to vynahradím v inom zápase,“ povzdychol si Trebuňák, ktorý označil samotný zápas ako veľmi bojovný. „Stretli sa dva tímy bojujúce o záchranu a vedeli sme, o čo ide. Hlavne sme nesmeli prehrať. Mali sme herný plán a toho sme sa držali. Takticky sme to odohrali dobre, no nedotiahli sme šance do gólového konca. Možno nám chýbal aj ten kúsok šťastie, ktoré sme inokedy mali.“
Slávistov potešila hlavne nula v kolónke inkasovaných gólov. V predošlom súboji v Považskej Bystrici totiž utŕžili debakel 0:4.
„V Považskej sme hrali veľmi naivne a oni nás umne vybrejkovali. Inkasovali sme z každej šance a povedali sme si, že doma to musíme uhrať na nulu. To sa podarilo a vychádzali nám aj nejaké protiútoky. Bohužiaľ sme ich však nepremenili a preto máme iba bod,“ skonštatoval útočník Slávie.
Bezgólová remíza sa však málila aj hosťom. „Určite sme sem išli so zámerom vyhrať a to sa nepodarilo. Trápi nás ofenzíva. Doplácame na to, že strieľame málo gólov. Samozrejme, šance mal i súper a v závere si vyvinul tlak. Naša defenzíva však fungovala celkovo dobre. Máme aspoň bod a verím tomu, že v ďalšom domácom zápase ich získame tri. Tabuľka nám totiž velí víťaziť,“ uvedomuje si brankár Samuel Vavrúš.
Slávia získala v 23 zápasoch 25 bodov a v tabuľke jej patrí štrnásta priečka s jednobodovou stratou pred Púchovom. Do hry o záchranu sa vrátila aj posledná Stará Ľubovňa, ktorá zvíťazila 2:1 v Lehote pod Vtáčnikom.
„Fanúšikov musí liga baviť, pretože všetko je otvorené a každý zápas je dôležitý. Musíme byť vďační za to, čo sa dosiaľ podarilo a pred nami je zápas na „béčku“ Slovana. Potom máme doma Petržalku a z tohto bratislavského dvojzápasu by som si ja osobne želal aspoň štyri body,“ načrtol najbližší plán Slávie Mojmír Trebuňák.
MONACObet liga - 23. kolo:
Slávia TU Košice - MŠK Púchov 0:0
Rozhodovali: Kofolík - Čajka, Hrmo, ŽK: Jonec, Hasaj - Tandara, Traore, Vavrúš, 90.+2 Mynář, ČK: 89. Tandara po 2. ŽK, 135 divákov.

