Triatlonový superšprint na Jazere ovládli Košičania

KošiceŠport

Areál košického Jazera bol v sobotu dejiskom 4. ročníka Cassovia Triatlonu. Okrem majstrovstiev Slovenska žiakov v triatlone sa uskutočnil aj atraktívny triatlonový superšprint, ktorý pozostával z tristo metrov plávania, 9 kilometrového cyklistického úseku a dvojkilometrového behu. V rámci vyraďovacieho formátu to museli najlepší absolvovať až trikrát.

Foto
Peter Rojtáš počas prebehu cieľovou páskou / KOŠICE ONLINE

„Bolo to super, naozaj výborné preteky,“ vyslovil sa v cieli víťaz mužskej kategórie Peter Rojtáš. Pretekár domáceho Triatlonového klubu Košice triumfoval s päťsekundovým náskokom čas (26.06) pred druhým Jozefom Vráblom z Novej Dubnice. Základ úspechu položil už vo vode, z ktorej vybiehal ako prvý. „Celkovo som sa cítil výborne. Veľmi mi pomohlo trojtýždňové sústredenie s Rišom Vargom a hoci je tento formát pomerne náročný na rozloženie síl, ja som sa prehnane nešetril ani v prvých dvoch kolách. Dal som si taký dobrý tréning. Fakt dobrý!“

Z prvých dvoch kôl vypadávalo päť najhorších pretekárov a tí najlepší sa tak sústredili hlavne na to, aby postúpili bez väčšieho stresu. Vo finálovom kole superšprintu už potom išli všetci naplno.

„To už boli fofry a je to iné ako klasický šprint triatlon. Pri takomto formáte rozhoduje aj rýchlosť v depe, ktoré je v podstate štvrtou disciplínou. Som preto rád, že som to zvládol aj takticky a zdolal som aj oveľa skúsenejších pretekárov. Ako Košičan som sa chcel samozrejme v domácom prostredí predviesť,“ pousmial sa 17-ročný triatlonista, ktorého čaká už v utorok cesta na preteky Európskeho pohára v Poľsku. V aktuálnej sezóne je vďačný za každý štart, veď zrušené už boli majstrovstvá Slovenska i majstrovstvá Európy.

Galéria k článku

Víťazným spôsobom sa doma predviedla aj Ivana Gajdošová, ktorá ovládla ženskú kategóriu. S časom 31 minút a 3 sekundy zdolala druhú Emmu Siekelovú o vyše minútu a pol a celkovo jej patrila v mužskej konkurencii sedemnásta pozícia.

Bol to môj prvý superšprint a bolo to teda celkom zaujímavé. V ženskej kategórii nás bolo pomenej a v prvých dvoch kolách som teda išla skôr takticky. V tom treťom som si už zamakala,“ pousmiala sa ženská víťazka, ktorá si domáce preteky užila. „Toto prostredie mám veľmi rada, pretože je to tu pekné. Nie je to však ľahké, pretože asfalt nie je rovný a to berie energiu pri behu i na bicykli. Prostredie je však super. “

Sestru našej najúspešnejšej triatlonistky Romany Gajdošovej čakajú budúci týždeň v Žiline majstrovstvá Slovenska v olympijskom triatlone.

„Ja sa už s “Romy“ porovnávať nemôžem. Ona sa orientuje na Svetového poháre a špičkové podujatia, ja to už robím skôr na hobby úrovni. Spoločne ani netrénujeme. Ja som sa pripravovala v Dánsku, kde som pôsobila, ona trénuje so svojim klubom v českom Brne. Obe nás však spája láska k triatlonu,“ dodala s úsmevom Ivana Gajdošová pre košiceonline.sk.

Foto
Ivana Gajdošová vybieha z vody / KOŠICE ONLINE

Výsledky Cassovia Triatlonu 2020

Muži:

  1. Peter Rojtáš
  2. Jozef Vrábel
  3. Daniel Kraviansky

Ženy:

  1. Ivana Gajdošová
  2. Emma Siekelová
  3. Magdaléna Bocanová

 

Autor: PETER JESENSKÝ

Komentáre