Trnka chce obhájiť svoj post predsedu Košického kraja

KošiceVoľby 2022

V spojených voľbách bude kandidovať za koalíciu KDH a Aliancia.

Súčasný predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka chce v jesenných spojených voľbách obhájiť svoj post. V rámci oficiálneho oznámenia kandidatúry zdôraznil, že verejná služba je jeho prioritou, aj keď uplynulých päť rokov nebolo jednoduchých:

„V tento Deň verejnej služby by som rád oznámil takto oficiálne svoju opätovnú kandidatúru na post predsedu KSK ako kandidáta koalície KDH a Aliancie. Keďže výsledky rozhodujú, som veľmi rád, že tu so mnou stoja aj krajskí zástupcovia týchto strán.“

Trnka zdôraznil, že košickej župe sa pod jeho vedením podarilo rekonštruovať cesty, mosty, školy, športoviská, investovať do cestovného ruchu, prispieť k rozvoju pracovných miest či začať s projektom geotermálneho vrtu pri Čižaticiach. Spolupráca medzi KSK, zastupiteľstvom, primátormi a starostami bola veľmi dobrá, čo za Alianciu potvrdil aj Karol Pataky:

„Aj keď sa možno naša päťročná práca v tomto období rozbiehala trošku pomalšie, než ste si to vy alebo obyvatelia vedeli predstaviť, po krátkom zaúčaní a získaní skúseností sa o to intenzívnejšie začali rozvíjať práve tie infraštruktúrne projekty, ktoré zasahujú aj naše územia a ktoré boli, bohužiaľ, dlhodobo veľmi zanedbávané.“

Foto
Rastislav Trnka chce v jesenných spojených voľbách obhájiť svoj post / TASR

Priority a volebný program Trnku sa zatiaľ kreujú. Podľa vlastných slov chce však dokončiť čo najviac projektov, ktoré meškajú najmä kvôli pandémii. Vzniknutá dvojkoalícia je otvorená rokovaniam aj s ostatnými stranami.

„V Košickom kraji je veľa starostov, ktorí majú rôzne názory. Jednoducho, doba je taká, doba je ťažká. Rozhodli sme sa, že treba urobiť kompromis medzi možným a chceným a pokračovať v načatých programoch. Sme veľmi radi, že sa naštartovali procesy, či už v školstve, či v investíciách v doprave, ale, samozrejme, aj v investíciách do ľudí a hlavne do cestovného ruchu, ktorý môže byť základom pre tvorbu pracovných miest a tak potrebného rozvoja Košického kraja,“ skonštatoval Ján Nigut z KDH.

Kampaň Trnku financovaná cez transparentný účet sa bude realizovať predovšetkým v teréne, pretože kontakt s ľuďmi je podľa neho to najlepšie, čo môžu urobiť pre verejnú službu.

Komentáre