Trump absolvoval viacero testov na COVID-19 s negatívnymi výsledkami

SvetKoronavírus

Vystúpil na predvolebnom zhromaždení na Floride.

Osobný lekár amerického prezidenta Sean Conley potvrdil, že Donald Trump mal niekoľko po sebe idúcich dní negatívne výsledky testov na koronavírus. Stalo sa tak len pár dní po tom, čo šéf Bieleho domu oznámil, že sa u neho potvrdilo ochorenie COVID-19.

„Môžem sa s vami podeliť o informáciu, že prezident mal niekoľko po sebe idúcich dní testy negatívne,“ uviedol Conley s tým, že výsledky priniesli antigénne testy Abbot BinaxNOW, ktoré sú známe do 15 minút.

Conley nešpecifikoval dni, kedy Trumpa testovali, avšak lekársky tím na základe týchto údajov dospel k záveru, že prezident už nie je nákazlivý.

Foto
Donald Trump / TASR

Trump 1. októbra oznámil, že s manželkou Melaniou boli pozitívne testovaní na koronavírus. Ďalšie tri dni bol hospitalizovaný vo vojenskej nemocnici pri Washingtone.

Šéf Bieleho domu včera (12.10.) vystúpil na predvolebnom zhromaždení v meste Sanford v americkom štáte Florida. Do davu ľudí hádzal rúška, pričom on sám ho nemal nasadené. Viackrát zopakoval, že je teraz imúnny voči ochoreniu COVID-19. Trump opäť presadzoval opätovné otvorenie škôl a ekonomiky a vyhlásil, že krajina je na ceste k 100 miliónom dávok vakcíny do konca tohto roka.

 

Zdroj: TASR

 

 

Komentáre