Vstup s bicyklom nie je povolený.
V Slovenskom raji sa nachádza nový vyhliadkový cieľ, ktorým sa stala Gačovská skala. Turisti sa tam dostanú po novom značenom turistickom chodníku Dedinky – Gačovská skala – Geravy, ktorý je od soboty (19.7.) sprístupnený verejnosti.
„Gačovská skala je jedinečným vyhliadkovým miestom s dvomi samostatnými výhľadmi: juhovýchodný na Dedinky a priehradu Palcmanská Maša a severozápadný do centrálnej časti Národného parku (NP) Slovenský raj. Doposiaľ bola prístupná iba s horským sprievodcom. Po novom bude prístupná z Dediniek a taktiež z planiny Geravy, prípadne ako okružná trasa Dedinky – Zejmarská roklina – Geravy – Gačovská skala – Dedinky,“ oznámil NP Slovenský raj so sídlom v Spišskej Novej Vsi, ktorý pripomenul, že k dispozícii je aj obnovená sedačková lanovka Dedinky – Geravy.
Vzhľadom na to, že vyhliadka nie je zabezpečená zábradlím, vstup je len na vlastnú zodpovednosť. Gačovská skala je určená výhradne pre peších turistov. Vstup s bicyklom nie je povolený. NP upozorňuje návštevníkov, že mimo vyhradených plôch je zakázané zbierať kvety, zakladať oheň, stanovať a bivakovať.
Zdroj: TASR