Turistický pochod na lyžiach z Paloty do Medzilaboriec napíše svoj ôsmy ročník

VýchodSpravodajstvo

Hlavná trasa vedie z obce na Laborecký a potom Lupkowský priesmyk do Vydrane a Medzilaboriec

Turistický pochod na lyžiach z Paloty do Medzilaboriec napíše v nedeľu (10.2.) svoj ôsmy ročník. Vlani sa na ňom zúčastnilo okolo 50 ľudí, podobný záujem očakávajú organizátori aj v tomto roku.

Zraz účastníkov bude pri malej železničnej stanici v Medzilaborciach do 9.00 hod, kedy je na odchod do Paloty naplánovaný autobus. Hlavná trasa s dĺžkou 18,5 kilometra vedie z obce na Laborecký a potom Lupkowský priesmyk do Vydrane a Medzilaboriec. „Hore po lese nám silný vietor nazhadzoval do snehu konáre a ihličie,“ uviedol za organizátorov predseda Turistického klubu Kamjana Medzilaborce Mikuláš Pavlovič s tým, že ak by na ne nepripadal ďalší sneh, majú pripravenú aj alternatívnu trasu. Tá by viedla z Paloty na Lupkowský tunel až do Medzilaboriec. Je podľa neho aj jednoduchšia.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Podobných turistických pochodov je v tejto oblasti podľa Pavloviča viacero. „Sú tu dobré snehové podmienky i terén na lyžovačku. A aj takýmto spôsobom sme chceli spropagovať turistické lyžovanie," vysvetlil dôvody vzniku pochodu. Turistický klub Kamjana Medzilaborce organizuje počas roka približne 30 akcií a má 36 evidovaných členov. Zanietení turisti zrealizovali na prvej spomínanej trase aj tri útulne, a to na vrchu Paseky a tiež na Laboreckom a Lupkowskom priesmyku.

 

Zdroj: TASR

Komentáre