Ukrajina má prvú provizórnu nemocnicu pre COVID pacientov

EurópaKoronavírus

Jej kapacita je 250 lôžok.

Komisia pre mimoriadne situácie v Ivanofrankivskej oblasti na Ukrajine rozhodla o zriadení prvej provizórnej nemocnice pre pacientov s koronavírusom. Ako uviedol člen parlamentného výboru pre zdravie a zdravotnú starostlivosť Mychajlo Raduckyj, nachádza sa v meste Bohorodčany v Ivanofrankivskej oblasti v západnej časti krajiny a jej kapacita je 250 lôžok.

Počet ľudí, ktorí si vyžadujú hospitalizáciu, sa v tomto regióne zvýšil o takmer 30 percent a za uplynulý mesiac sa štvornásobil. Raduckyj skonštatoval, že COVID lôžka sú v mnohých nemocniciach obsadené na viac ako 90 percent.

Foto
Ilustračná fotografia / Twitter

Od pondelka 22. februára budú zakázané verejné zhromaždenia a uzavreté stravovacie zariadenia. Komisia rozhodla aj o rozšírení kapacity COVID lôžok o ďalších 600 miest. Zo štatistík Systému monitorovania epidémie koronavírusu ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany vyplýva, že za uplynulých 24 hodín pribudlo 6237 nakazených, 2222 hospitalizovaných a 163 úmrtí. Ukrajina má takmer 25-tisíc obetí pandémie a vyše 1,1 milióna vyliečených.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre