Umeleckým riaditeľom Art Film Festu 2023 sa stal Martin Palúch

KošiceKultúra

Program ponúkne viacero sekcií.

Do Košíc sa po ročnej prestávke vráti najstarší a najväčší slovenský filmový festival Art Film Fest (AFF). Fanúšikovia sa môžu tešiť na viac ako 130 projekcií hraných a krátkych filmov, ktoré sa budú premietať minimálne v šiestich rozličných kinosálach v Košiciach.

Umeleckým riaditeľom a hlavným zostavovateľom programu AFF 2023 sa stal Martin Palúch.

„K pozícii umeleckého riaditeľa Art Film Festu pristupujem s hlbokým rešpektom k jeho bohatej a pestrej histórii. Na tradíciu najväčšieho filmového podujatia u nás by som rád nadviazal zachovaním vysokej umeleckej úrovne programu. Budem sa snažiť o to, aby sme návštevníkom doručili atraktívnu ponuku kvalitných filmov a zabezpečili príťažlivý sprievodný program s účasťou zaujímavých hostí a delegácii k filmom. Celý realizačný tím na tomto cieli intenzívne pracuje. Už teraz sa tešíme na budúce reakcie divákov i pozvaných tvorcov, ohlasy médií i názory zástupcov z audiovizuálneho prostredia,“ uviedol umelecký riaditeľ.

Foto
Umeleckým riaditeľom AFF 2023 sa stal Martin Palúch / Ctibor Bachratý Art Film Fest 2019

Súčasťou programu je viacero sekcií, medzi nimi Panoráma, Láska a anarchia, Pocta Jurajovi Jakubiskovi, Filmy pre deti, Hercova misia či Zlatá kamera. Špeciálna spomienka bude venovaná prezidentovi AFF Milanovi Lasicovi. Chýbať nebudú dve súťažné sekcie, a to Medzinárodná súťaž hraných filmov a Medzinárodná súťaž krátkych filmov.

Komentáre