Úmrtnosť na COVID-19 stúpla minulý týždeň iba v Európe. Najviac v Nórsku a na Slovensku

SvetKoronavírus

Úmrtnosť najvýraznejšie stúpla v Nórsku - o 67 percent, a na Slovensku - o 38 percent. V ostatných regiónoch sveta mimo Európy zostala buď, stabilná alebo klesla. Počet infekcií v Afrike, na Blízkom východe a v juhovýchodnej Ázii od júla klesá.

Foto
Úmrtnosť najvýraznejšie stúpla v Nórsku (o 67 percent) a na Slovensku (o 38 percent), pričom v ostatných regiónoch sveta mimo Európy buď zostala stabilná alebo klesla. (Ilustračná fotografia) / Flickr/Archive

Úmrtnosť na ochorenie COVID-19 v Európe počas ostatného týždňa stúpla o 5 percent. Ako v pravidelnej týždennej správe o pandémii uviedla Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), Európa je jediný región na svete, kde sa úmrtnosť na koronavírus počas ostatného týždňa zvýšila.

Úmrtnosť najvýraznejšie stúpla v Nórsku (o 67 percent) a na Slovensku (o 38 percent), pričom v ostatných regiónoch sveta mimo Európy buď zostala stabilná alebo klesla. Minulý týždeň podľahlo ochoreniu celkovo 50-tisíc ľudí na celom svete.

WHO tiež poznamenala, že počet prípadov celosvetovo oproti minulému týždňu vzrástol o 6 percent. Spôsobil to predovšetkým nárast v Amerike, Európe a Ázii. Z dovedna 3,3 milióna potvrdených nových prípadov až 2,1 milióna pochádzalo z Európy.

V európskom regióne, ktorý v rámci monitoringu WHO zahŕňa i štáty Strednej Ázie, stúpal počet prípadov ochorenia COVID-19 už siedmy týždeň po sebe. Najvýraznejší nárast infekcií bol v Rusku, Nemecku a Spojenom kráľovstve. WHO uviedla, že od júla klesá počet infekcií v Afrike, na Blízkom východe a v juhovýchodnej Ázii.

Zdroj: SITA

Komentáre