Úradné hodiny košických mestských častí sa postupne vracajú do normálu

KošiceKoronavírus

Niektoré stále fungujú v obmedzenom režime.

S postupným uvoľňovaním opatrení v súvislosti s koronavírusom sa pomaly vracajú do normálu aj otváracie hodiny na miestnych úradoch v Košiciach. Ako uviedol starosta mestskej časti Košice – Dargovských hrdinov Jozef Andrejčák, zmeny úradných hodín nastali aj na Furči:

„Od pondelka sa upravili úradné hodiny tak, že pondelok, stredu, piatok fungujeme normálne, ako sme fungovali, čo sa týka hodín, aj pred zavedením opatrení súvisiacich s COVID-19. Od budúceho pondelka (25.5.) úradné hodiny budú tak, ako tomu bolo aj pred 16. marcom, respektíve pred týmto obdobím. Povinnosť každého klienta, ktorý navštívi miestny úrad, je mať rúško. Toto u nás platí naďalej. Pred vstupmi do budovy sú osadené dezinfekčné gély.“

Foto
Miestny úrad / Košice - Šaca

Aj úrad mestskej časti Košice – Sever je od začiatku mája otvorený každý deň od 8.00 – 12.00 hod. a v stredu aj popoludní od 13.00 – 16.00 hod. Úradné hodiny by sa už v blízkej dobe mali zmeniť aj na miestnom úrade mestskej časti Košice – Šaca, ktorý ešte stále funguje v obmedzenom režime.

„My ešte momentálne ideme v krízovom režime, ale bude zasadať krízový štáb a budeme aj my riešiť otváracie hodiny. Zatiaľ fungujeme tak, že máme pondelok, streda a piatok úradné hodiny. Pondelok a piatok doobeda, v stredu poobede. Je pohotovostný režim, že stále je niekto na úrade. Na budúci týždeň zasadneme a zrejme už to dáme do normálu,“ povedal starosta mestskej časti Košice – Šaca Daniel Petrík.

V obmedzenom režime je stále otvorený aj úrad v mestskej časti Košice – Nad jazerom. Od minulého týždňa je pre verejnosť otvorená kancelária prvého kontaktu na úrade mestskej časti Košice – Sídlisko KVP, a to podľa zverejnených úradných hodín.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre