Úrady vo Wu-chane za týždeň otestovali vyše milión ľudí

SvetKoronavírus

Stalo sa tak po tom, čo zaznamenali prípady komunitného prenosu nákazy.

Stredočínske veľkomesto Wu-chan, ktoré bolo prvým epicentrom pandémie koronavírusu, začalo s plošným testovaním obyvateľov. Tamojšie úrady za týždeň otestovali viac ako milión ľudí. Wu-chan začal s plošným testovaním minulý týždeň. K tomuto kroku pristúpil po tom, čo miestne úrady aj napriek karanténnym opatreniam zaznamenali niekoľko nových prípadov komunitného prenosu nákazy.

Foto
Testovanie v dome pacienta / TASR

Wu-chan od 12. mája zrealizoval vyše 1,3 milióna testov, pričom v pondelok (18.5.) to bolo 467-tisíc testov. Z údajov Národnej zdravotníckej komisie vyplýva, že krajina v pondelok hlásila šesť nových pacientov s COVID-19 vrátane troch prípadov komunitného prenosu. Zároveň sa vyskytlo sedemnásť nových asymptomatických prípadov infekcie v porovnaní s osemnástimi prípadmi z predošlého dňa.

Čína do svojich štatistík potvrdených prípadov nákazy nezahŕňa ľudí, ktorí síce majú pozitívny test, ale nemajú príznaky, ako je napríklad horúčka. Podľa údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa krajina zatiaľ eviduje viac ako 84-tisíc prípadov nákazy a 4638 úmrtí.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre