Urama už zrejme v Tipsportlige na klziskách neuvidíme, realizuje sa v úlohe trénera aj hráča

SlovenskoŠport

Hokejista Marek Uram bol aj v 44 rokoch v minulej sezóne tretím najproduktívnejším hráčom Liptovského Mikuláša. Zaknihoval 27 bodov v 45 zápasoch. Všetko ale nasvedčuje tomu, že majstra sveta z Göteborgu už na klziskách najvyššej súťaže neuvidíme.

Materský klub mal o neho záujem ešte pred štartom aktuálnej edície Tipsport ligy, ponuka však prišla neskoro. „Ozvali sa až koncom júla, tesne pred začiatkom tréningov na ľade. Už predtým ma však kontaktoval pán Halmeš z Nových Zámkov s ponukou na trénovanie mládeže. Bol som na stretnutí s predstaviteľmi Liptovského Mikuláša, niečo mi ponúkli, ale odišiel som s tým, že zostanem v Nových Zámkoch. Čakal som iné konanie, pretože som čítal o tom, že ma z Liptovského Mikuláša budú kontaktovať. Ozvať sa dva dni pred štartom prípravy na ľade je podľa mňa dosť neskoro. Cítil som teda sklamanie," povedal momentálne už 45-ročný niekdajší slovenský reprezentant.

Foto
Marek Uram / TASR

Svoje skúsnosti teraz odovzdáva Uram mladým hokejistom v Nových Zámkoch. Okrem toho chce vypomáhať aj ako hráč druoligovému Žiaru nad Hronom, ale na návrat do Tipsport ligy už nemyslí. „Ja som si myslel, že kariéru som ukončil už, keď som sa vracal do vtedy prvoligového Liptovského Mikuláša. Nakoniec som ešte potiahol tri sezóny v najvyššej súťaži. Nepočítal som s tým. Ale bohužiaľ, bolo to z roka na rok len horšie. Myslím, že v najvyššej súťaži už z mojej strany stačilo," vysvetľoval tvorivý krídelník. Toho teraz čaká nabitý program. „Ťažko povedať, či bude spojenie trénerstva s hraním dlhodobé. Určite ma však práca v Nových Zámkoch baví a uvidíme, ako sa to ďalej posunie.“

 

 

Zdroj: SITA

Komentáre