Urologická ambulancia košickej univerzitnej nemocnice má dva nové prístroje za viac ako 84-tisíc eur

KošiceSpravodajstvo

Na modernú techniku prispeli zamestnanci a vedenie spoločnosti U.S. Steel Košice.

Foto
Na klinike pribudol urodynamický prístroj, ktorý umožňuje diagnostikovať dospelých aj detských pacientov, a tiež ultrazvuk novej generácie vybavený troma sondami / UNLP Košice

Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) Košice vybavila Urologickú kliniku na Triede SNP dvomi novými prístrojmi za viac ako 84-tisíc eur. Sumou vo výške 24-tisíc eur prispeli zamestnanci spoločnosti U.S. Steel, zvyšok dodalo jej vedenie. Informovala o tom hovorkyňa UNLP Košice Monika Krišková.

„Je to veľká pomoc pre nemocnicu a pre zdravotníkov na klinike. A je o to cennejšia, že spolupatričnosťou pomohli zamestnanci oceliarní. Nové prístroje uľahčia vyšetrenia pacientov a pomôžu presnejšie stanoviť ich diagnózu. Ročne naši špecialisti - urológovia na klinike poskytnú zdravotnú starostlivosť viac než 11-tisíc pacientom prostredníctvom ambulancií a vyše 1 400 hospitalizovaným. Moderné vybavenie zároveň zlepší pracovné prostredie lekárom a personálu,“ uviedol výkonný riaditeľ UNLP Košice pre liečebno-preventívnu starostlivosť Ľuboslav Beňa.

Na klinike pribudol urodynamický prístroj, ktorý umožňuje diagnostikovať dospelých aj detských pacientov, a tiež ultrazvuk novej generácie vybavený troma sondami.

Celkový počet liečených pacientov za uplynulý rok na klinike vzrástol o 22 percent. Lekári Urologickej kliniky na ambulanciách ošetrili viac ako 11-tisíc pacientov, jednodňovú zdravotnú starostlivosť poskytli 216 pacientom. Ústavnú pohotovostnú službu využilo viac než 2000 pacientov a takisto bolo poskytnutých viac než 1000 konziliárnych pohotovostných vyšetrení.

Urologická klinika vznikla v roku 1949 pod vedením profesora Kňazovického. V terajších priestoroch na Triede SNP sídli od roku 1981, v súčasnosti má 35 lôžok.

Zdroj: SITA

Komentáre