Útočník Preisinger sa stal novou posilou popradských kamzíkov

VýchodŠport

Naposledy pôsobil v HKM Zvolen.

Slovenský hokejový útočník Miroslav Preisinger sa stal novou posilou HK Poprad. Dvadsaťosemročný center naposledy pôsobil v HKM Zvolen, vedenie tamojšieho klubu s ním však ukončilo zmluvu z dôvodu porušenia životosprávy. Po 20 kolách sú popradskí kamzíci na deviatom mieste v tabuľke. Zmenou v kádri nie je len Preisinger, ale aj príchod nového trénera Petra Mikulu.

Foto
Miroslav Preisinger  / TASR

Preisinger okrem iného pôsobil aj v českej najvyššej súťaži v drese Plzne. „Mal som viacero ponúk, no pár chalanov tu poznám, je tu pekné prostredie a taktiež raňajky zadarmo v AquaCity. Som rád, že som tu a dúfam, že sa mi bude v novom pôsobisku náležite dariť. Prichádzam sem s tímovými, ale aj osobnými ambíciami. Pevne verím, že budeme tou tabuľkou stúpať pomaličky hore. Mužstvo na to určite máme a ja dúfam, že k tomu pomôžem. Všetko sa to však udialo veľmi rýchlo, takže s trénermi som sa porozprávať ešte nestihol. Určite si však sadneme a uvidíme, čo si na mňa trénerský tím pripravil,“ uviedol Preisinger.

„Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo Preisingera podpísať. Jedná sa o slovenského centra v najlepších rokoch a my veríme, že bude pre náš tím náležitou posilou,“ skonštatoval športový riaditeľ Ľudovít Jurinyi.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre