UVLF otvorila letný semester dištančnou formou

KošiceKoronavírus

Vysokoškolákom chýba praktická príprava.

Na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach začal letný semester akademického roka 2020/2021, ktorý potrvá do 7. mája. Študenti však pokračujú v dištančnej výučbe. Vysokoškolákom už niekoľko mesiacov chýba stály kontakt so zvieratami a praktická príprava, ktorá musela byť z dôvodu pandémie minimalizovaná.

„Robíme všetko preto, aby študenti získali predpísaný objem vedomostí, no veľmi čakáme na aspoň čiastočné uvoľnenie opatrení, keď budeme môcť obnoviť praktické klinické a laboratórne vyučovanie pre malé skupiny študentov za dodržania prísnych bezpečnostných podmienok. Bez praktických zručností je výučba na našej univerzite veľmi zložitá,“ uviedla pre Košice Online hovorkyňa UVLF Zuzana Bobriková.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Zamestnanci univerzity pracujú z domu. Tí, ktorí musia podľa rozpisu služieb zabezpečovať chod jednotlivých pracovísk, sú povinní sa preukázať negatívnym výsledkom testu na koronavírus. Na UVLF je v tomto akademickom roku otvorených osem študijných programov, a to všeobecné veterinárske lekárstvo v slovenskom aj anglickom jazyku, hygiena potravín, farmácia, náuka o živočíchoch, kynológia, vzťah človek – zviera a jeho využitie v canisterapii a hipoterapii, bezpečnosť krmív a potravín a trh a kvalita potravín.

Komentáre