UVLF spustila štvrtý ročník svojej detskej univerzity

KošiceSpravodajstvo

Slávnostnú imatrikuláciu v prvý deň absolvovalo 30 detí.

Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach spustila od pondelka (8.7.) štvrtý ročník detskej univerzity. Počas celého týždňa sa tak môžu malí študenti dozvedieť zaujímavé informácie z veterinárnej medicíny či farmácie, a súčasťou budú aj športové aktivity. Slávnostnú imatrikuláciu v prvý deň absolvovalo 30 detí, a to vo veku od deväť do 15 rokov.

„Deti sa u nás dozvedia, čo všetko znamená život so zvieratami, pretože je to nielen radosť, ale aj veľa starostí a povinností. Rovnako dôležitá je aj oblasť farmácie, úzko súvisí so zdravím každého z nás. Malí študenti si môžu vyskúšať, z čoho a ako sa lieky vyrábajú, čo treba vedieť v laboratóriu, ale aj to, z čoho sa vyrábajú obľúbené potraviny,“ vyjadril sa rektor UVLF Jozef Nagy.

Foto
Program vyvrcholí v piatok (12.7.) slávnostnou promóciou a vyhlásením výsledkov výtvarnej súťaže / UVLF

Deťom je k dispozícii aj jazdecký areál, kde majú možnosť zajazdiť si na koni či sa postarať o ďalšie spoločenské zvieratá.

„Verím, že si to všetko užijú a možno ich to inšpiruje aj k výberu ďalšieho štúdia či povolania,“ dodal rektor.

Program prvého dňa detskej univerzity tvorili pracoviská Univerzitnej veterinárnej nemocnici a Centru klinických zručností, kde si deti vyskúšali prácu veterinárneho lekára na modeloch zvierat. V nemocnici sa stretli aj so skutočnými zvieracími pacientmi a spoznali aj farebný svet roztokov a chemických zlúčenín, pripravili si vlastný liek či absolvovali školu pipetovania.

Deti čaká aj športová olympiáda a výcvik psov. Program vyvrcholí v piatok (12.7.) slávnostnou promóciou a vyhlásením výsledkov výtvarnej súťaže.

 

Zdroj: TASR

Komentáre