V 18 obciach sa otvorili volebné miestnosti

SlovenskoSpravodajstvo

Zatvoria sa o 22.00 hod.

Obyvatelia 18 obcí si dnes v doplňujúcich komunálnych voľbách volia starostov a poslancov zastupiteľstiev. Volebné miestnosti sú otvorené do 22.00 hod. Pôvodne sa mali konať v 20 obciach, v Starine a Krnej však nikto nepodal kandidátnu listinu.

Starostu aj poslancov si vyberajú voliči v obci Brezovec. Starostu si volia v obciach Plavecký Mikuláš, Drňa, Nechválova Polianka, Michal nad Žitavou, Chlebnice, Malé Borové a Žehňa. Len poslancov volia obyvatelia v obciach Kvačany, Hrlica, Trnavá Hora, Brunovce, Brieštie, Mošovce, Ďurkovce, Piskorovce, Šemša a Kašov.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Na hlasovacom lístku pre voľby poslancov obecného, respektíve mestského zastupiteľstva môže volič zakrúžkovať najviac toľko poradových čísiel kandidátov, koľko poslancov má byť v príslušnom volebnom obvode zvolených. Na hlasovacom lístku pre voľby starostu obce môže volič zakrúžkovať poradové číslo len jedného kandidáta.

Doplňujúce voľby do orgánov samosprávy obcí sa vyhlasujú v prípade, ak sa v niektorej obci nekonali, z rôznych dôvodov sa musia opakovať, ak sa starosta či poslanec vzdal a jeho mandát zanikol bez náhradníka. Zákon takisto stanovuje, že voľby sa zopakujú, ak ich vyhlásili za neplatné.

 

Zdroj: TASR

Komentáre