V Afrike sa zvýšil počet úmrtí na COVID-19 o 40 percent

SvetKoronavírus

V súčasnosti atakuje hranicu 100-tisíc obetí.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila, že počet úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 sa v Afrike za uplynulý mesiac zvýšil o 40 percent. Za 28 dní bolo na tomto kontinente zaznamenaných viac ako 22-tisíc úmrtí na koronavírus, pričom počas predošlých 28 dní to bolo takmer 16-tisíc obetí.

„K tomuto nárastu dochádza v čase, keď Afrika bojuje s novými, nákazlivejšími variantmi koronavírusu a pripravuje sa na svoju doteraz najväčšiu očkovaciu kampaň,“ uviedla WHO.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

Počet úmrtí na COVID-19 v Afrike atakuje hranicu 100-tisíc ľudí. Ako skonštatoval riaditeľ WHO pre Afriku Matshidiso Moeti, táto úroveň by mala byť prekonaná v najbližších dňoch:

„Zvyšujúci sa počet úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19 je tragédiou, ale tiež je to znepokojujúci varovný signál, že zdravotnícki pracovníci a zdravotnícke systémy v Afrike sú nebezpečne preťažené.“

Moeti zároveň vyzval Afričanov, aby sa dali zaočkovať proti koronavírusu, keď bude vakcína dostupná v ich krajine. Prvé pozitívne prípady nákazy tam boli zaznamenané pred rokom. Afrika odvtedy registruje vyše 3,7 milióna nakazených a približne 96-tisíc úmrtí.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre