V americkej lotérii je možné vyhrať viac ako miliardu dolárov

SvetZaujímavosti

Šanca je pomerne malá.

Jackpot v americkej lotérii Mega Millions prekročil jednu miliardu 50 miliónov dolárov, čo v prepočte predstavuje 950 miliónov eur. Stalo sa tak po tom, čo včera (28.7.) nikto neuhádol šesť správnych čísel, ktorými boli 5, 10, 28, 52, 63 a zlaté dodatkové číslo 18. Víťaz mohol včera získať 940 miliónov dolárov (854 miliónov eur). Od 18. apríla sa 29 žrebovaní skončilo bez víťaza.

Ďalšie losovanie sa uskutoční v utorok 1. augusta. Výhra 1,05 miliardy dolárov bude vyplatená víťazovi, ktorý sa rozhodne pre 30 ročných splátok. Šťastlivci vo väčšine prípadov však uprednostňujú jednorazovú výplatu, a tak by dostali približne 527,9 milióna dolárov (479,5 milióna eur).

Foto
Ďalšie losovanie sa uskutoční 1. augusta / TASR

V lotérii Mega Millions sa žrebuje 5 čísiel zo 70 bielych loptičiek a dodatková zlatá Mega loptička spomedzi 25 čísel. Tiket stojí minimálne dva doláre, ale šanca vyhrať jackpot je približne 1:302,6 miliónom.

V lotérii Powerball zatiaľ neznámy šťastlivec pred dvoma týždňami vyhral 1,08 miliardy dolárov (980 miliónov eur). Bol to šiesty najvyšší jackpot v histórii Spojených štátov. Víťaz podlieha federálnym daniam a výhry v lotérii zdaňujú aj viaceré americké štáty. Peniaze sa používajú na podporu vzdelávania, cestovného ruchu, dopravy a iných odvetví. Zvýšený záujem hráčov by mohol podľa štátnych úradníkov prinesť viac peňazí do rozpočtu.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre