V areáli košických oceliarní sa bude testovať dovtedy, kým to bude vyžadovať epidemiologická situácia

KošiceKoronavírus

Zatiaľ odhalilo 133 infikovaných.

Spoločnosť U. S. Steel Košice ponechá vo svojom areáli odberné miesto dovtedy, kým si to bude vyžadovať epidemiologická situácia. Zdravotníci tam od minulého týždňa otestovali viac ako 4000 ľudí, z toho 133 osôb bolo nakazených.

„Sme veľmi radi, že sa nám zdravotníci a dobrovoľníci z podniku prihlásili na naše odberové miesto. Avšak v celoslovenskom merítku by bolo vhodné, ak by nielen testy, ale aj zdravotníkov zabezpečil štát. Podniky sú natoľko zodpovedné, aby si uvedomovali nutnosť postarať sa o dobrovoľné testovanie tak, aby zabezpečili výrobu a zdravie zamestnancov. Našim zamestnancom, ktorí prichádzajú do práce, rozhodne odporúčame, aby sa pravidelne dali otestovať každých 5 – 7dní a výsledok nahlásili nadriadenému,“ uviedol hovorca košických oceliarní Ján Bača.

Foto
Testovanie v areáli U. S. Steel Košice / TASR

Platnosť výsledku akéhokoľvek testu na koronavírus je podľa Baču ovplyvnená mobilitou konkrétnej osoby. Čím sa zamestnanec viac presúva a prichádza do kontaktu s inými osobami, tým je kratšia platnosť testu. Pravidelné testovanie zníži pravdepodobnosť šírenia koronavírusu nielen u zamestnancov, ale aj u ich príbuzných a kolegov. U. S. Steel Košice zároveň začal komunikovať so svojimi pracovníkmi o očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Zamestnanci môžu vyjadriť svoj názo prostredníctvom vyplnenia online dotazníka.

 

Zdroj: SITA

 

Komentáre