V Beňatine otvoria najvýchodnejší zipline na Slovensku (FOTO)

VýchodZaujímavosti

Jazda bude prístupná pre dospelých aj deti.

Zajtra (14. 8.) bude do života uvedený Zipline v Beňatine, vďaka ktorému bude možné spustiť sa po oceľovom lane z vrcholu lomu až dole k vode. Ide o jeden z najväčších investičných projektov Košického samosprávneho kraja (KSK) v tejto sezóne. Investoval doň takmer 200-tisíc eur.

Na Slovensku sa už nachádza niekoľko ziplinov, ktoré sú medzi ľuďmi obľúbené. Tentokrát pôjde o najvýchodnejší zipline v našej krajine. V deň otvorenia môžu návštevníci využiť bonus v podobe prvej jazdy zadarmo. Atrakcia má podporiť cestovný ruch v regióne.

„Na východe nič podobné nemáme, preto som rád, že na mapu  atrakcií pribudne práve táto na Dolnom Zemplíne. Verím, že aj vďaka ziplinu sem turisti radi zavítajú a využijú čas aj na to, aby sa peši či bicyklom prešli po značených cestičkách k dreveným kostolíkom v Inovciach a v Ruskej Bystrej,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.

Foto
Zipline umožní spustiť sa po oceľovom lane z vrcholu lomu až dole k vode / KOŠICE ONLINE

Zipline bude prevádzkovať samotná obec Beňatina, ktorá si od atrakcie sľubuje okrem iného aj vyššiu zamestnanosť, rast návštevnosti a rozvoj obce. Starosta Štefan Minčák sa nechal inšpirovať zahraničím:

„Sme malá zemplínska dedinka, ktorá má unikátnu technickú pamiatku, lom s tyrkysovou vodou, ktorý bol ešte donedávna prístupný iba veľmi sparťanským spôsobom. Teraz sa chceme otvoriť širokej verejnosti, ktorá tu nájde už aj sociálne zariadenia a ďalší mobiliár či značené turistické trasy a cyklochodníčky s tipmi na výlety do blízkeho okolia.“ 

Jazda ponad Beňatinu bude prístupná pre dospelých aj deti od desať rokov a osoby s minimálnou hmotnosťou 40 kg a maximálnou 120 kg. Pre menšie deti bude pripravený mini zipline s dĺžkou 30 metrov.

 

Galéria k článku

Komentáre