V Bruseli sa bude vydávať belgická princezná

EurópaZaujímavosti

Civilný obrad bude súkromný.

Svadba princeznej Márie Laury Belgickej s Williamom Isvym sa uskutoční v Bruseli. Najstaršia dcéra princeznej Astrid, sestry kráľa Filipa, sa bude vydávať v sobotu, 10. septembra.

Miestom civilného sobáša bude bruselská radnica. Princezná a jej nastávajúci požiadali, aby zostal tento oficiálny obrad súkromný, preto je naň pozvaná len blízka rodina. Náboženský obrad sa už bude konať pred väčším publikom, v ten istý deň o 14.30 hod. v katedrále Svätého Michala a Guduly v historickom centre mesta. Do kostola bolo pozvaných viac ako 500 hostí.

„Aj napriek tomu, že obaja žijú v Londýne, bolo pre nich dôležité, aby sa zosobášili v Belgicku,“ uviedol hovorca budúceho manželského páru Hervé Verhooselle.

V tej istej katedrále mali v septembri 1984 svadbu aj matka princeznej s rakúskym arcivojvodom Lorenzom d´Este a v roku 1999 aj terajší kráľ Filip s Mathildou d'Udekem d'Acozovou.

Foto
Princezná sa vydá v Bruseli (Ilustračná fotografia) / Unsplash

Princezná Astrid má päť detí - Amedea, Máriu Lauru, Joachima, Lujzu Máriu a Letíciu Máriu. Jej najstaršia dcéra bude mať v čase uzavretia sobáša 34 rokov.

„Je to dobrá príležitosť pre Máriu Lauru ukázať Brusel a našu krásnu krajinu svojim svokrovcom,“ uviedol hovorca.

Civilnými svedkami budú na jednej strane sestry nevesty, princezné Lujza a Letícia, a na druhej strane brat a sestra Williama Isvyho. Bohoslužba bude katolíckym obradom, ktorý bude viesť kardinál Jozef De Kesel, počas obradu zaznejú kresťanské a židovské piesne.

Princezná Mária Laura a jej budúci manžel sa spoznali počas štúdia na prestížnej McGillovej univerzity v Montreale v Kanade. Svoje zásnuby oznámili vlani v decembri. Budúci člen rozvetvenej belgickej kráľovskej rodiny pracuje ako investičný bankár v Londýne, narodil sa v Paríži britskej matke a francúzsko-marockému otcovi. 

 

Zdroj: TASR

Komentáre