V Číne kvôli záplavám odstrelili priehradu

SvetSpravodajstvo

Aby presmerovala záplavové vody, čínska armáda odstrelila priehradu. Tohtoročné povodne v provincii Che-nan si vyžiadali najmenej 12 mŕtvych. Evakuovali desiatky tisíc obyvateľov.

Foto
Prívalové dažde naprieč provinciou narušili dopravu i pracovný život, keď sa ulice zmenili na rieky, ktoré so sebou brali autá a zaplavovali domy. (Ilustračná fotografia) / TASR

Čínska armáda odstrelila priehradu, aby vypustila nahromadenú záplavovú vodu ohrozujúcu jednu z najľudnatejších provincií v krajine.

Operácia v utorok (20.7.) v noci v meste Luo-jang prišla po tom, ako si prudké záplavy v provincii Che-nan vyžiadali najmenej 12 mŕtvych.

Obyvatelia hlavného mesta Čeng-čou uviazli v metre, ale aj v školách, bytoch či kanceláriách. Prívalové dažde naprieč provinciou narušili dopravu i pracovný život, keď sa ulice zmenili na rieky, ktoré so sebou brali autá a zaplavovali domy.

Úrady evakuovali doteraz 200-tisíc obyvateľov mesta Čeng-čou, kde prudké dažde zmenili ulice na rýchlo sa valiace rieky. Voda zasiahla aj svetoznámy šaolinský kláštor, ktorý sa nachádza severne od Čeng-čou.

Zdroj: SITA

Komentáre