V Dedinkách sa bude tento rok lyžovať na dvoch svahoch

VýchodSpravodajstvo

Budú sa o ne starať zamestnanci sociálneho podniku.

Obec Dedinky, ktorá leží v Slovenskom raji, bude v nadchádzajúcej zimnej sezóne prevádzkovať dva lyžiarske svahy, a to Dedinky a Biele vody. Cieľom je využiť zamestnancov sociálneho podniku a rozšíriť ponuku cestovného ruchu v regióne aj v zime.

„Máme zriadený sociálny podnik, na ktorý dostávame dotáciu od štátu. Máme tam zamestnaných sedem ľudí, ktorým potrebujeme zadeliť prácu aj teraz v zime. Keďže lanovka na Geravy, pre ktorú boli prioritne zamestnaní, teraz v zime nebude jazdiť, chceme ich využiť takýmto spôsobom. Hlavne však chceme udržať tradíciu lyžovania v týchto dvoch menších strediskách. Pre energetickú krízu hrozilo, že sa tam prevádzka skončí,“ skonštatoval starosta Dediniek Milan Červenka.

Foto
Lyžiari budú mať k dispozícii dva svahy (Ilustračná fotografia) / TASR

Miestna samospráva doposiaľ neprevádzkovala stredisko takouto formou, ale tamojší obyvatelia s tým majú skúsenosti. Chod areálov bude personálne zabezpečený. Svahy Dedinky a Biele vody sú prepojené, ich zasnežovanie zatiaľ nezačalo. Podľa Červenku však budú do Vianoc pripravené:

„Zatiaľ sme tam neinvestovali žiadne prostriedky, viac-menej budeme teraz zbierať skúsenosti a tomu sa prispôsobíme. Ťažko povedať, koľko bude stáť prevádzka, keďže stále nevieme, aké budú ceny energií. Odhadujeme, že len na elektrinu budeme potrebovať zhruba 20-tisíc eur, ďalšie zdroje na zamestnancov, chceme prevádzkovať aj dva bufety.“

Zamestnanci sociálneho podniku budú v lete prevádzkovať lanovú dráhu na Geravy, ktorá by mala byť spustená v máji budúceho roka. Technicky je funkčná, schvaľovací proces sa však predĺžil, budúcu zimu by mala byť sprístupnená pre návštevníkov.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre