V dôsledku nepriaznivého počasia prišlo o život najmenej päť ľudí

EurópaSpravodajstvo

Búrka vo viacerých krajinách výrazne narušila dopravu.

Veľkú časť Európy v nedeľu (9.2.) a v pondelok (10.2.) zasiahla zimná búrka, ktorá si vyžiadala najmenej päť obetí. Silný vietor v poľskej Tatranskej Bukovine neďaleko slovenských hraníc odfúkol strechu z požičovne lyží. Tá spadla na lyžiarov, ktorí stáli pri vleku, pričom o život prišla žena s jej dcérou a ďalší traja ľudia utrpeli zranenia. Búrka vyčíňala aj na juhu Švédska, kde prevrátila čln s mužom na jazere Fegen. Napriek tomu, že ho vytiahli na breh, nepodarilo sa ho oživiť. Ďalšia osoba, ktorá s ním bola v člne, je stále nezvestná. Jednu obeť hlásia aj Slovinsko a Veľká Británia. Padajúce stromy privalili ľudí, ktorí sa nachádzali v autách.

Foto
Silný vietor vyčíňal aj v Hamburgu / TASR

Počasie vyčíňalo aj v Českej republike, ktorá z tohto dôvodu hlási piatich zranených. Bez dodávok elektrickej energie sa ocitlo približne 290-tisíc domácností. Nepriaznivé počasie narušilo dopravu vrátane tej leteckej. Pražské medzinárodné letisko zrušilo sedem plánovaných odletov, pričom let Qatar Airways do Prahy bol presmerovaný do Viedne.

Búrka výrazne narušila dopravu aj v Nemecku. Úrady v niektorých regiónoch preventívne pozatvárali školy. Energetické spoločnosti sa od rána snažia obnoviť dodávky elektriny do 50-tisíc domácností na severe Bavorska. Letecké spoločnosti zrušili stovky letov z letísk po celom Nemecku.

 

Zdroj: TASR

 

Komentáre