V éteri Rádia Košice si na Karla Gotta zaspomínali Helena Vodráčková či Igor Timko

KošiceZaujímavosti

Vypočujte si rozhovory so známymi interpretmi.

Nielen Českom, ale aj Slovenskom v stredu (2.10.) otriasla mimoriadne smutná správa. Vo veku 80 rokov nás v utorok (1.10.) krátko pred polnocou opustil český spevák Karel Gott. V týchto dňoch naňho s láskou spomínajú kolegovia, priatelia či fanúšikovia po celom svete.

Foto
Helena Vondráčková na oslave 80. narodenín Karla Gotta / facebook.com/vondrackovah

Karel Gott a Helena Vondráčková

S Karlom Gottom dlhé roky spolupracovala aj česká speváčka Helena Vodráčková, ktorá bola nielen jeho kolegyňou, ale aj priateľkou. Karla navštívila štrnásť dní pred jeho smrťou. Ako povedala Helena Vodráčková vo vysielaní Rádia Košice, správa o úmrtí blízkeho človeka ju hlboko zasiahla.

Pocity Heleny Vondráčkovej

Helena Vodráčková si na Karla spomína s láskou a úctou. Jedným zo spoločných nezabudnuteľných okamihov bola ich cesta do brazílskeho Ria de Janeiro v šesťdesiatych rokoch minulého storočia.

Spomienky Heleny Vondráčkovej na Karla Gotta

Kája bol známy tým, že miloval umenie, dokonca aj sám maľoval obrazy. Očakáva sa, že ich cena rapídne stúpne. S ušľachtilým úmyslom sa na maľovanie dala aj Helena. Na Vianoce venovala obraz Karlovi. A práve to je jedna zo spomienok, ktorá jej vždy vyčarí úsmev na tvári.

Darček pre Karla

Helena Vondráčková v éteri Rádia Košice poslala Karlovi do neba jej obľúbenú skladbu od Maestra, Když jsem já byl tenkrát kluk.

Karel Gott a No Name

S Karlom Gottom spolupracovali desiatky umelcov. Tú česť mala aj košická kapela No Name. Ako si na velikána spomína frontman kapely Igor Timko?

Spomienka Igora Timka na Karla Gotta

S Božským Kájom spoločne vydali skladbu s názvom Kto dokáže, ktorá vznikla pri príležitosti 90. výročia rozhlasového vysielania na Slovensku. Ako povedal Igor, Karlovi sa páčila na prvé počutie. Pieseň má jasné posolstvo, vzdáva úctu každému kreatívnemu človeku.

Spoločná pieseň Kto dokáže

Maestro podľa Igora ovplyvnil nielen československú hudobnú scénu.

Igor Timko o Maestrovi

Karel Gott je držiteľom 22 československých a 20 českých zlatých slávikov, vlastní viac ako 60 zlatých platní, sedem diamantových platní, nahral približne 2600 piesní. Aj preto nikdy nezabudneme. Česť jeho pamiatke.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre