V Humennom vznikne Galéria na schodoch

VýchodSpravodajstvo

Bude financovaná zo zdrojov radnice.

Mesto Humenné tretí rok ponúka obyvateľom zapojiť sa so svojím projektom do participatívneho rozpočtu. Marián Škuba z tamojšieho mestského úradu pre Rádio Košice uviedol, že samospráva tento rok vyčlenila na občianske projekty 5000 eur:

„V polovici januára sa za participantov prihlásili traja kandidáti, ktorých následnou podmienkou bolo vypracovať a zaslať do 31. januára aj konkrétny jeden projekt. Prihlásené projekty mali názvy Psí park – výbeh na cvičisko pre psy, Galéria na schodoch a Vstupný areál do Hudobného parku pri Základnej škole Laborecká.“

Foto
Vizualizácia víťazného projektu / facebook.com/mestohumennemsu

Od 1. marca bolo spustené verejné hlasovanie o projektoch osobne alebo online a trvalo do 19. marca. Hlasovať mohli iba Humenčania starší ako 15 rokov. Víťazným sa stal projekt Galérie na schodoch, ktorý získal takmer 400 platných hlasov.

Cieľom je umožniť celoročné vystavovanie výtvarných prác, skrášliť nevyužité prostredie, ktorým denne prechádzajú ľudia. Galéria podporí sebarealizáciu mladých umelcov, je príležitosťou prezentovať sa. Galéria na schodoch má mať svoje priestory v sídle SZUŠ Múza, na južnej časti Námestia slobody,“ dodal Škuba s tým, že projekt je nutné zrealizovať do konca tohto roka.

 

Autor: RÁDIO KOŠICE

 

Komentáre