V Izraeli zrušili rúška v interiéri, zaočkovaných je 85 percent populácie krajiny

SvetKoronavírus

V Izraeli už nie je povinnosť nosiť rúška v interiéri. Krajina tak zrušila jedno z posledných obmedzení po tom, ako zrealizovala veľmi úspešnú vakcinačnú kampaň.

Foto
Tohto týždňové zrušenie nosenia rúšok v interiéry umožnila Izraelu hlavne masívna a úspešná očkovacia kampaň. (Ilustračné foto) / TASR

Požiadavka nosiť rúška vo vnútorných priestoroch prestala platiť v utorok, ale v lietadlách a pri cestovaní do karantény sú rúška stále povinné. Nezaočkovaní ľudia ich musia nosiť aj v domovoch dôchodcov a v iných zdravotníckych zariadeniach pre dlhodobý pobyt.

Izrael doteraz zaočkoval približne 85 percent dospelej populácie, čím sa umožnilo úplné znovuotvorenie škôl a firiem. V krajine, ktorá má viac ako 9 miliónov obyvateľov, je v súčasnosti iba niekoľko desiatok aktívnych prípadov nákazy koronavírusom.

Izraelské úrady sú však opatrné pri otváraní krajiny pre zahraničných turistov pre obavy z nových variantov koronavírusu. Prvá skupina turistov do krajiny pricestovala minulý mesiac. Všetci turisti musia predložiť preukaz o vakcinácii a pri príchode do Izraela musia absolvovať testy.

Zdroj: SITA

Komentáre