V karanténe je takmer 800 žiakov z 31 tried košických škôl

KošiceKoronavírus

Dištančne sa učia aj študenti desiatich tried na stredných odborných školách a gymnáziách v metropole východu.

Z hlásení rodičov a riaditeľov škôl v metropole východu vyplýva, že kvôli pozitívnemu testu žiaka na koronavírus je aktuálne v dvojtýždňovej karanténe 31 tried s takmer 800 žiakmi. Šéfka odboru hygieny detí a mládeže Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Košiciach Katarína Strmenská zdôraznila, že ideme do ďalšej fázy pandémie a musíme sa pripraviť na to najhoršie.

Na 11 základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice je 17 tried, ktoré sú v karanténe. Vedúca oddelenia školstva Magistrátu mesta Košice Beáta Lopušniaková skonštatovala, ich počet sa zvýšil na takmer dvojnásobok. Pandémia po piatich vyučovacích dňoch zasiahla skoro tretinu košických škôl.

Foto
Ilustračná fotografia / TASR

„Najviac, a to po tri triedy sú v karanténe na ZŠ Jozefa Urbana na Jenisejskej a na ZŠ Fábryho. Na ZŠ Krosnianska 2 ZŠ Maurerova sú po dve triedy, ktorých výučba prebieha dištančne. Na ďalších siedmych školách je v karanténe jedna trieda,“ uviedol hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Dištančne sa učia aj študenti desiatich tried na stredných odborných školách a gymnáziách v metropole východu. Zároveň štyri školy v okrese Košice-okolie evidujú pozitívne testovaného žiaka.

Komentáre